Muradiye Mh. Sanatkarlar Cd. No:31/1 45140 Yunusemre / Manisa
tren

Kullanım Alanları

Anasayfa » Kullanım Alanları

Binlerce kilometre uzunluğunda boru hatları, dağlardan, ovalardan,  çoğunlukla elektriğin olmadığı bölgelerden geçmektedir. Boru hatlarının kurulum ve bakımı sırasında tüm hat boyunca kaynak ihtiyacı doğmaktadır. Kaynak ihtiyacı olduğunda çalışanlar bu uzak yerlere zor şartlarda jenaratör taşımakta ve kalabalık bir ekiple yola çıkmak zorunda kalmaktadır. Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makinesi kolayca taşınabilen araç aküleriyle bu uzak yerlerde mobil kaynak yapma imkanı sağlar.

Açık denizde büyük gemilerde 220V besleme gerilimi bulunsa da, kaynaklama sırasında şase pensesi geminin metal gövdesine bağlandığından güvenlik riski altında kaynak yapılmaktadır. Küçük teknelerde çoğunlukla enerji kaynağı bulunmamaktadır. Kırılan veya hasarlanan parçaların kaynaklanması için teknelerin karaya dönmesi gerekmektedir. Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri  12V veya 24V araç aküsü ile beslenir, güvenlidir, portatiftir ve her gemide bulundurulabilecek kadar ekonomiktir.

Balık çiftliklerinin tamirat işlerinde gereken kaynaklama ufak botlarla jeneratör taşınarak yapılmaktadır. Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri sayesinde tam şarjlı bir akü ile 24-40 elektroda kadar, her türlü tamirata fazlasıyla yetebilecek çubuk ark kaynağı yapılabilir.

Madenlerde yer alan her türlü çelik kiriş, kemer vb. desteklerde ve taşıma raylarında çokça kaynak ihtiyacı olmasına karşın, yerin yüzlerce metre altına elektriğin verimli gönderilmesi ve sağlıklı kaynak yapılması güçlükle sağlanmaktadır. Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri sayesinde madenin derinliklerine kolayca taşınabilecek tam şarjlı bir akü ile 24-40 elektroda kadar, her türlü tamirata fazlasıyla yetebilecek çubuk ark kaynağı yapılabilir.

Tarımsal alanların kaynak ihtyaçlarında tarlalara zor şartlarda jenaratör taşınmaktadır. Bu durum çiftçilerimizi ayrıca jenaratör yatırımı ve işletme-bakım masraflarını karşılamak zorunda bırakmaktadır. Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri sayesinde tarlalarda kolayca kaynak yapmak ve jenaratörün her türlü masrafından kurtulmak mümkündür.

 


Askeri manevralar sırasında, tank vb. zırhlı araçlarda meydana gelebilecek palet kırılması, parça kopmaları gibi her türlü hasar Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri sayesinde yerinde ve anında onarılabilir. İstihkam birlikleri sahada çelik yapılar, köprüler, jiletli teller ve diğer her türlü çelik yapının kaynaklama ihtiyacını, elektrik bağlantısını  gerektirmeden mobil olarak kolayca yerinde karşılayabilirler.


Telekomünikasyon anten kuleleri ve rüzgar türbinleri gibi dağ başlarında ve her türlü uzak şantiye alanlarında Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri sayesinde her türlü kaynaklama kolaylıkla yapılabilir.


Belediyelerin ve karayollarının gezici teknik ekipleri kamyonet arkasında jeneratör ve kaynak makinesini birlikte taşımaktadır. Weldaway® Accu Weld Akü ile Çalışan Mobil (MMA İnvertör) Kaynak Makineleri  jenaratör ihtiyacı olmaksızın kolaylıkla her yere taşınabilir.


Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: +90 850 885 45 00
Kaynak Makinesi | Kaynak Pensesi